Sponzori

Vážime si, že sa aj v tejto náročnej situácii nájdu spoločnosti a jednotlivci, ktorí sú ochotní darom i činmi podporiť naše Zariadenie pre seniorov Vranov nad Topľou.

Srdečne ďakujeme…


Kontakt

Adresa
Zariadenie pre seniorov
Sídlisko 1. mája 73
093 01, Vranov nad Topľou

Riaditeľ:

Všetky kontakty…


Starý web

Naše staré stránky nájdete na adrese old.zpsvranov.sk

Webmail

K svojej elektronickej pošte sa dostanete na adrese webmail.zpsvranov.sk

Mikulášske stretnutie so študentmi Gymnázia 2013

« späť
Úvodná stránka » Udalosti » Mikulášske stretnutie so študentmi Gymnázia 2013

Presne na Mikuláša (06.12.2013) zavítal Mikuláš spolu so študentami Gymnázia vo Vranove nad Topľou aj do Zariadenia pre seniorov vo Vranove nad Topľou. Študenti potešili svojím príbehom o sv. Mikulášovi a krásnymi piesňami „svojich starkých“, ktorých navštívili už viackrát. Veľký aj malý anjelik, čert, čertice či škriatok potešili nielen klientov, ktorí sa zišli v jedálni, ale aj tých, ktorí nevládali prísť a navštívili ich v ich príbytkoch. Návšteva vyvolala na tvárach klientov úsmev, ale aj slzičky šťastia. Dúfame, že takýchto vzácnych chvíľ bude aj viac.

„A od toho času pobožný obyčej v naší vlasti i jinde vzešel, že rodičové v tu noc, kteráž předchází svátek Svatého Mikuláše, pěkné dary dítkam svým, buď do postele, a neb někde jinde kladli, kteréž oni když našli, říkavali, že jim to Svatý Mikuláš položil, jich napomínajíce, aby ho v pobožnosti a milosrdenství následovali.“ (Ján Milochovský, brezniansky kňaz v knihe Ornamentum magistratus politici – Ozdoba vrchnosti sěetské… V Drážďanech u Kryštofa Baumanna 1678, str. 125)

aktualizácia: 15.11.2021 | počet zobrazení: 12 111
Počet návštev od 10.10.2012: 422739
Počet návštev dnes: 351